Αρκετοί ήταν οι καμένοι λαμπτήρες σε γειτονιές του οικισμού Μαΐστρου τις τελευταίες ημέρες. Σύμφωνα με ενημέρωση του Γιάννη Ναϊτίδη, Δημοτικού συμβούλου της Δημοτικής Κοινότητας Αλεξανδρούπολης, οι λαμπτήρες αποκαταστάθηκαν και ο φωτισμός επανήλθε.
Δεδομένων των προβλημάτων φωτισμού που παρατηρούνται σε πολλές συνοικίες της πόλης ακόμα και στο κέντρο, θα πρέπει να πούμε ένα μπράβο στον κ. Ναϊτίδη που φρόντισε σε αρκετά γρήγορο διάστημα να λυθεί το πρόβλημα που προέκυψε στο Μαΐστρο. Μάλιστα όπως μαθαίνουμε, ο εφευρετικός Γιάννης Ναΐτιδης βρήκε τον τρόπο για να γίνονται αυτές οι αποκαταστάσεις όπου είναι δυνατόν, άμεσα, με τη χρήση τηλεσκοπικού κονταριού! Ευχόμαστε σύντομα να βελτιωθεί ο φωτισμός και σε άλλες συνοικίες του Δήμου Αλεξανδρούπολης.
Newsroom Alexpoli.gr