Από έκπληξη σε έκπληξη μας πάει η υπηρεσία Πρασίνου του Δήμου Αλεξανδρούπολης. Θα περίμενε κανείς ότι στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τα Χριστούγεννα, των προσπαθειών να ενισχυθούν οι τουριστικές ροές προς την Αλεξανδρούπολη και να προσελκύσουμε νέους επισκέπτες, οι εξωτερικοί χώροι θα είχαν μια κάποια περιποίηση. Πόσο μάλιστα σημεία στην παραλία της πόλης. Κι όμως στο πάρκο απέναντι από τη Μεραρχία, ένα σημείο που περνάει και πολύς κόσμος και που επιλέγουν για να σταματήσουν αρκετοί ξένοι… έχει μείνει σχεδόν χωρίς παγκάκια!
Κάποιοι μάλιστα προχώρησαν σε αυτοσχέδιες κατασκευές για να μπορούν να κάθονται…ενώ εντοπίσαμε και ένα ολόκληρο παγκάκι…πεταμένο με διάφορα άλλα διακοσμητικά που ολοκληρώνουν την αισθητική άποψη και σίγουρα θα μαγνητίσουν το βλέμμα του επισκέπτη!