![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2022/03/159F946F-52EB-461C-BFF7-B793498D6C2F-1024x576.jpeg)
Στην προμήθεια 2.500 self test για τους μαθητές νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων του Δήμου Αλεξανδρούπολης προχωρά η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Μετά από έρευνα στην αγορά διαπιστώθηκε πως ο Συνεταιρισμός Φαρμακοποιών Νομού Έβρου έχει την δυνατότητα προμήθειας 2.500 τεμαχίων στην τιμή των 3.125 ευρώ με άμεση παράδοση.
Η προμήθεια θα γίνει με την διαδικασία της απευθείας ανάθεσης λόγω του επείγοντος.