Το θέμα των αναθέσεων από πλευράς δημοτικής αρχής Αλεξανδρούπολης θίγει με νεότερη ανάρτηση του ο ανεξάρτητος δημοτικός Σύμβουλος Παύλος Μιχαηλίδης. Ο κ. Μιχαηλίδης παρουσιάζει προεκλογική προγραμματική θέση της παράταξης του κ. Ζαμπούκη, κατά των απευθείας αναθέσεων και σημειώνει τα εξής:
«Οι αρχές μας, απαγορεύουν τις απευθείας αναθέσεις» …μεταξύ άλλων από όσα έλεγε ο κ. Ζαμπούκης (ή μάλλον από όσα του γράφανε) στην προεκλογική περίοδο_ Στην πράξη 39 είναι οι απευθείας αναθέσεις του δημάρχου σε ποσά η κάθε μία μεταξύ 1.000 και 20.000 € χωρίς ΦΠΑ, από 1/9/2019 έως σήμερα! ΕΥΓΕ…
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2020/01/81378537_3030004903687309_3510796857200607232_n.jpg)