Χρυσό μετάλλιο για τη Δήμητρα Μπότσιαβα στο 2ο Προκριματικό της Ε.ΤΑ.Β.Ε. 2024

Με δύο μετάλλια επιστρέφουν από τη Θεσσαλονίκη οι αθλητές του Ορφέα Αλεξανδρούπολης που συμμετείχαν στο 2ο Προκριματικό της Ε.ΤΑ.Β.Ε. 2024

Η Δήμητρα Μπότσιαβα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία – 67 Γυναικών και ο Εμμανουήλ Τοπούρης το χάλκινο την κατηγορία +53 Παμπαίδων στην πρώτη του εμφάνιση σε επίσημο πρωτάθλημα.

Πολύ δυνατή ήταν και η εμφάνιση του Δημήτρη Μπότσιαβα που κέρδισε τον πρώτο αγώνα, αλλά δυστυχώς στον δεύτερο για τα μετάλλια μικρές τεχνικές λεπτομέρειες τον άφησαν εκτός βάθρου.

Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές για τις εμφανίσεις τους και το αγωνιστικό τους πνεύμα καθώς και στον προπονητή τους Κωνσταντίνο Τραμουντάνη.