![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/07/A4544508-E583-40A5-8EB7-EFBC99CB1D7D-1024x576.jpeg)
Βραδιά Πολιτιστικής Εκδήλωσης με τοπικούς καλλιτέχνες στα καλντερίμια του Καλέ διοργανώνει ο Δήμος Διδυμοτείχου σε συνεργασία με το Ευγενίδειο Κέντρο Πολιτισμού και την Ομάδα Εθελοντών Τέχνης Διδυμοτείχου.
Η πολιτιστική βραδιά θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Ιουλίου και θα ξεκινήσει από τις 7:30 το απόγευμα, όπου οι επισκέπτες περπατώντας στα καλντερίμια του Καλέ θα θαυμάζουν τα έργα και τις δημιουργίες των τοπικών καλλιτεχνών.
Τι θα ανταμώσουν οι επισκέπτες στη βόλτα τους στο καλντερίμι ;
Εργαστήρια για παιδιά , face painting, Έκθεση Βιβλίου, Υαλογραφία, Ζωγραφική, Γλυπτική, προβολή βίντεο , αφήγηση παραμυθιού, μουσική κ.α.
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/07/73617ABE-ACD3-4AD7-AD58-DFD4FA350282-725x1024.jpeg)