![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/07/6030BBC6-B4D0-42F6-A175-8C4B5FF0C060-1024x576.jpeg)
Με πέντε ειδικότητες θα λειτουργήσει την νέα εκπαιδευτική περίοδο 2021-2022 η Σχολή ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Αλεξανδρούπολης.
Κομμωτική τέχνη, μαγειρική τέχνη, υπαλλήλων οικονομικών καθηκόντων, τεχνιτών μηχανών και συστημάτων αυτοκινήτου και βοηθός γενικής βρεφονηπιοκομίας, θα έχουν την ευκαιρία να διδαχθούν οι νέοι/νέες που θα επιλέξουν την Σχολή ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Αλεξανδρούπολης.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι νέοι/νέες που έχουν γεννηθεί από το 1998 έως το 2006 και έχουν τουλάχιστον απολυτήριο γυμνασίου ή άλλο ισότιμο ή ανώτερο τίτλο σπουδών.Θα ακολουθήσει ανάλογη δημοσίευση σχετικά με την έναρξη των εγγραφών τις επόμενες μέρες.