![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/06/BEB1B70C-CC46-4573-8F00-931FC812DDFF-1024x576.jpeg)
Από τρεις γιατρούς και δύο φοιτητές της Ιατρικής Σχολής Αλεξανδρούπολης, οι οποίοι συνόδευαν τον Πρωτοσύγκελλο της Μητρόπολης, Ειρηναίο Λαφτσή, αποτελούνταν η αποστολή που ταξίδεψε στην Κολομβία, μετά από αίτημα του Μητροπολίτη Μεξικού, Αθηναγόρα, στο οποίο ανταποκρίθηκε ο Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως, Άνθιμος.
Η αποστολή επισκέφθηκε έξι πόλεις, όπου διένειμε φαρμακευτικό υλικό, ενώ η ιατρική ομάδα εξέτασε περισσότερα από 250 άτομα στα κινητά ιατρεία που έστηνε σε κάθε σταθμό της, από τις 4 έως τις 11 Ιουνίου.
ερτ