Με τα ιερά δεσμά του γάμου ενώθηκαν χθές 5-6-21 στον Ιερό Ναό του Σωτήρος στην Αλεξανδρούπολη, ο Φώτης Μαλτέζος και η Βασιλική Λασκαρίδου. Το ιερό μυστήριο τελέσθηκε στον προαύλιο του Ναού τηρώντας όλα τα υγεονομικά πρωτόκολλα λόγω του covid-19. O Φώτης ειναι οικονομολόγος , μελός του ΔΣ των οικονομολόγων Έβρου και γιός του γνωστού στελέχους του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Μενέλαου Μαλτέζου ο οποίος ειναι και επικεφαλής των “Προοδευτικών Οικονομολόγων” Ελλάδας. Η Βασιλίκη με την σειρά της εργάζεται σε διοικητική θέση εδώ και χρόνια στον απαιτητικό χώρο των σχολών κατάρτισης. Να ευχηθούμε και πάντα άξιος στον κουμπάρο Γρηγόρη Μόκαλη , τοπογράφο μηχανικό που εργάζεται σε μεγάλη κατασκευαστική εταιρεία στον χώρο της αιολικής ενέργειας
με πληροφορίες και από faros 24
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/06/9A5E50E5-1414-402F-AB6B-7EA09DFCAAF9-1024x576.jpeg)
![](https://faros-24.gr/wp-content/uploads/2021/06/197433149_1630243650492813_3357702741876429161_n-672x1024.jpg)
![](https://faros-24.gr/wp-content/uploads/2021/06/196044252_174631921270222_3496168506166674263_n.jpg)
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/06/433D3C53-B6B3-414C-BE73-A7DBDB3F38DE-1024x768.jpeg)