![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2022/02/A7663011-634A-460D-A7C2-64232955A7AA-1024x576.jpeg)
Το κτιριακό συγκρότημα όπου στεγάζονται το 1ο ΕΠΑΛ και το 3ο Εσπερινό ΕΠΑΛ επισκέφτηκε τις προηγούμενες ημέρες ο δήμαρχος Αλεξανδρούπολης Γιάννης Ζαμπούκης και ο αντιδήμαρχος Ποιότητας Ζωής Σάββας Σεφεριάδης.
Ενημερώθηκαν από τον ανάδοχο του έργου για την πορεία των εργασιών που πραγματοποιούνται τους τελευταίους μήνες, μεταξύ αυτών
-αποκατάσταση της στέγης
-ελαιοχρωματισμοί στο εσωτερικό των κτιρίων
-ελαιοχρωματισμοί στο εξωτερικό των κτιρίων
-νέα παγκάκια και επιστήλια
-αποκατάσταση φθορών εξαιτίας της υγρασίας,
μεγάλος μέρος των οποίων έχει ήδη ολοκληρωθεί.
Ο δήμαρχος συνομίλησε με τις διευθύντριες των σχολείων και το εκπαιδευτικό προσωπικό για ζητήματα που τους αφορούν, ενώ αμέσως μετά συμμετείχε στην καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πιτας του 1ου ΕΠΑΛ.
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2022/02/635A7DD7-6C2B-4B05-8895-EA45E158C8D9.jpeg)