![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/09/10560C6D-07D5-4CB9-9D27-2A1C571F9A92-1024x576.jpeg)
Την 7η «Συνάντηση στον Φλοίσβο» διοργανώνει αύριο η Ένωση Πολιτιστικών Φορέων Έβρου. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο θέατρο «Αλτιναλμάζη» στην Αλεξανδρούπολη στις 9 το βράδυ.
Στη σκηνή θα εμφανιστούν το Οργανικό Σύνολο Παραδοσιακής Μουσικής Νέων του Αρχείου Μουσικολαογραφικής Παράδοσης «Χρόνης Αηδονίδης» και το σχήμα «Αρμονίας Γένεσις» του Συλλόγου Φίλων Μουσικής Σαμοθράκης.
Την παρουσίαση θα κάνει ο λαογράφος Δημήτρης Βραχιόλογλου. Η εκδήλωση έχει την επίσημη υποστήριξη του Υπουργείου Πολιτισμού και του δήμου Αλεξανδρούπολης και θα διεξαχθεί με την τήρηση όλων των υγειονομικών μέτρων. Η είσοδος θα είναι ελεύθερη.
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/09/BB17637D-5499-40FF-BC0F-530D1F26E6EA-724x1024.jpeg)
Ertnews