![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/07/F35CA51E-4211-4890-B0F3-8E9F75B8C1C8-1024x576.jpeg)
Η Κινητή Ομάδα Υγείας που δραστηριοποιείται στη Σαμοθράκη ενισχύθηκε με δύο επιπλέον υπαλλήλους. Κρίθηκε απαραίτητο η μια εκ των δύο ομάδων να διενεργεί TEST RAPID σε μόνιμη βάση στα ΘΕΡΜΑ, ενώ η δεύτερη συνεχίζει να διενεργεί TEST RAPID στην ΚΑΜΑΡΙΩΤΙΣΣΑ
Το πρόγραμμα διαμορφώνεται για το επόμενο διάστημα (από Πέμπτη 29 Ιουλίου) ως εξής :
ΚΑΜΑΡΙΩΤΙΣΣΑ (ΠΑΡΚΟ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ) :
ΔΕΥΤΕΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ
8:00 – 16:00
ΘΕΡΜΑ (ΥΔΡΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ)
ΔΕΥΤΕΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10:00 – 14:00
Όπως αναφέρει η Συντονίστρια και Υπεύθυνη Δράσεων του Δήμου για θέματα υγείας κυρία Σόνια Βασιλειάδου, στόχος είναι η πρόληψη ώστε να διακόψουμε την τυχόν αλυσίδα μετάδοσης του Κορωνοϊού.