![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2021/07/3C6A185F-D6A1-4C48-9B08-F855AD929304-1024x576.jpeg)
Όπως ενημερώνει ο Δήμαρχος Ορεστιάδας Βασίλης Μαυρίδης, ο Δήμος Ορεστιάδας, μέσω του ΚΚΠΑΑΔΟ σε συνεργασία με την 4η ΥΠΕ, κατέγραψε όσους θέλουν να εμβολιαστούν στις κοινότητες που διαμένουν λόγω αδυναμίας μετακίνησης τους στα εμβολιαστικά κέντρα.
Η ανταπόκριση στο κάλεσμα της πολιτείας για τους εμβολιασμούς ήταν άμεση, και ευχαριστεί όλους όσους συνέβαλαν στην προσπάθεια αυτή.
Στην ανάρτηση του ο Δήμαρχος Ορεστιάδας κλείνει με ένα μήνυμα προτροπής και αισιοδοξίας λέγοντας συγκεκριμένα : Ας χτίσουμε όλοι μαζί το τείχος ανόσιας.