Το πρώτο Διοικητικό Συμβούλιο του 2024 για τον Σύνδεσμο Βιοτεχνιών – Βιομηχανιών και Εξαγωγικών Επιχειρήσεων Έβρου με διευρυμένη συμμετοχή μελών πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο “Κουκούλι” στο Σουφλί
Η συζήτηση υπήρξε ιδιαίτερα παραγωγική, με την συμμετοχή εκπροσώπων από την Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, το Δήμος Σουφλίου, το Επιμελητήριο Έβρου, την Ένωση Επαγγελματιών Εμπόρων και Βιοτεχνών Σουφλίου και Περιφέρειας, τον Σύνδεσμο Βιοτεχνών Βιομηχάνων Βορείου Έβρου και επιστημονικούς συνεργάτες βουλευτών, και εστιάστηκε στο πως η Πολιτεία μπορεί να σταθεί αρωγός στις επιχειρήσεις που έχουν απομείνει στην περιοχή.
Με την ελπίδα ότι τα μέτρα που σχεδιάζει η Πολιτεία για την αποκατάσταση των επιπτώσεων της μεγάλης πυρκαγιάς του περασμένου Αυγούστου να είναι ρεαλιστικά και ουσιαστικά για την παραγωγική ανασυγκρότηση του νομού Έβρου.
Ακολούθησε η καθιερωμένη κοπή πίτας με τους παρευρισκόμενους να εύχονται υγεία, ευημερία και προκοπή για την νέα χρονιά.
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2024/01/418725339_763838032443025_4465995618049860349_n-1024x768.webp)
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2024/01/418725138_763838202443008_6116141544212198573_n-1024x768.webp)
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2024/01/417774754_763838035776358_7452646613526023088_n-1024x768.webp)
![](https://evrosonline.gr/wp-content/uploads/2024/01/417411313_763838045776357_3315838563425845787_n-768x1024.webp)